Archipelag

Archipelag sztokholmski jest wielkim skarbem Szwecji. To prawie 24 tysiące wysp i wysepek kryjących w sobie urok dzikiej przyrody, oferujących błogi odpoczynek w spokoju i ciszy, z dala od zgiełku miasta.

IMG_46231. Möja

IMG_35602. Landsort na wyspie Öja

IMG_47113. Norröra – Saltkråkan

IMG_20724. Sandön i Sandhamn

IMG_18865. Utö

IMG_84246.Rögrund

IMG_69517. Arholma

IMG_34108. Nåtarö

4 responses to “Archipelag

 1. Justina

  Witam, przylatuję pierwszy raz do Szwecji i Twoje opisy o Archipelagu zachęciły mnie by 1 dzień spędzić właśnie na zobaczeniu go i spędzeniu czasu na jednej z wysp. Oczywiście mam teraz problem, którą wyspę wybrać, bo która będzie najpiękniejszym przedstawicielem a rejs na nią pozwoli podziwiać mnogość także małych skalnych wysepek z czerwonymi domkami? W dwóch przewodnikach doczytałam, że jedną z najpiękniejszych wysp jest m.in. Gällnö. No i teraz mam pytanie: czy mogłabyś mi podpowiedzieć gdzie mogę sprawdzić rozkłady kursów promów na nią i czy z centrum Sztokholmu lub Bro można się wybrać? Będę wdzięczna za ewentualne wskazanie takiego rozkładu co bardzo pomoże mi lepiej zaplanować ten dzień 🙂 . A może poradziłabyś mi inny wybór?
  Jeszcze raz dziękuję za inspiracje 🙂

 2. PawAugust

  Witam… jak najlepiej zwiedzić Archipelag? Można opłynąć go miejskim promem? (Ile to kosztuje? Jaka linia? Skąd rusza prom?)

  • Łapa

   Archipelag najlepiej zwiedzać wyspa po wyspie, płynąc na nie promami z centrum Sztokholmu; jeden dzień – jedna wyspa. Kupuje się karnet miesięczny na 30 dni za ok. 800 (normalny) lub ok. 500 (ulgowy) koron. Na ten karnet można pływać WSZYSTKIMI PROMAMI CODZIENNIE. Na wyspach ma się 2-4 godziny czasu do odjazdu promu i wtedy albo pieszo, albo wypożyczonym rowerem (nie na wszystkich wyspach). Można mieć swój składany rower w dużej torbie, wtedy na promie nie ma za niego opłaty.

 3. Pingback: Wakacji czas | Polka w Szwecji

Dziękuję za komentarz!

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s